Главная » 2014 » Май » 27 » Вислухаємо, підтримаємо, допоможемо!
10:15
Вислухаємо, підтримаємо, допоможемо!

Районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді створений розпорядженням голови райдержадміністрації у грудні 2002 року. Його діяльність спрямована на надання соціальних послуг, основними отримувачами яких є сім’ї, які опинились у складних життєвих обставинах (у тому числі: неповнолітні, багатодітні сім’ї та сім’ї, в яких існує ризик вилучення дитини з сім’ї), а також діти та молодь з функціональними обмеженнями і діти та молодь, які звільнилися з місць позбавлення волі та перебувають на обліку кримінально – виконавчої інспекції. Це і діти – сироти, діти позбавлені батьківського піклування та особи з числа дітей зазначеної категорії (у тому числі випускники інтернатних закладів). Опікуємося ми і жінками, які мають намір відмовитися від дитини, прийомними сім’ями, сім’ями опікунів та піклувальників та особами, які постраждали від насильства в сім’ї.
Пріоритетними напрямками діяльності РЦСССДМ є робота з сім’ями, які опинились у складних життєвих обставинах, членами прийомних сімей, а також робота по рекрутуванню кандидатів у прийомні батьки та батьки – вихователі. Спеціалісти Центру надають соціально – педагогічні, психологічні, юридичні, інформаційні, соціально - економічні та соціально – медичні послуги не лише сім’ям, які перебувають під соціальним супроводом, але й за одноразовими зверненнями.
Станом на 01.05.2014р. на обліку сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, в  РЦСССДМ перебуває 3 особи та 134 сім’ї, в яких 279 дітей. Під соціальним супроводом Центру перебуває 57 сімей, в них 129 дітей та 3 особи, які опинились у складних життєвих обставинах. 1676 клієнтів, які отримали послуги за карткою отримувачів послуг.
З червня  2012 року  в  районі поступово введено 12 посад фахівців з соціальної роботи ЦСССДМ для виявлення, оцінки потреб, надання соціальних послуг та здійснення соціального супроводу сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах та проживають у віддалених селах. Завдяки цьому збільшилось  охоплення серед сільського населення сімей, що опинились у складних життєвих обставинах. Фахівці із соціальної роботи працюють безпосередньо у громаді, робочі місця розташовані у сільських радах, що дало змогу відвідати майже кожне подвір’я. Вони пройшли навчання, яке проводилось обласним ЦСССДМ. 6 фахівців, на території яких є прийомні сім’ї,  пройшли підготовку під час навчального семінару «Створення та забезпечення діяльності прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу». На п’ятьох з них покладено відповідальність за соціальне супроводження   п’ятьох діючих прийомних сімей.
Складні життєві обставини в сім’ях можуть статися з різних причин – у зв’язку з інвалідністю батьків або дітей, вимушеною міграцією, наркотичною або алкогольною залежністю одного з членів в сім’ї, насильство в сім’ї, безробіття одного чи більше членів сім’ї, схильність до девіантної поведінки, спроба суїциду, небажана вагітність, ухилення батьків від виконання батьківських обов’язків, сирітство, тощо.
Найвища наука життя – мудрість, а найвища мудрість – бути добрим. Доброта і чуйність, співпереживання і щиросердність, уміння розуміти чужий біль, вчасно підтримати у важку хвилину – це є у характері кожного спеціаліста Центру. Ми чекаємо на Вас, шановні мешканці району, щоб вислухати, підтримати, допомогти! Наша адреса: м. Приморськ, вул. Пролетарська 119, к. 8, тел. 7 - 42-18.
Нінель Драганова,
начальник відділу соціальної роботи 
РЦСССДМ

 

Категория: Центр социальных служб для семьи, детей и молодежи | Просмотров: 430 | Добавил: Main_admin
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]