Пятница, 14.08.2020


Название документа
Газета Приморского района Запорожской области
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Категории раздела
Информирует РО ГУМВД [23]
Медицина [27]
Непогода [22]
Дела городские [58]
Спорт [43]
Ми-українські [11]
Духовность [16]
Ветераны [18]
В мире прекрасного [10]
Новости горсовета [10]
Дела районные [51]
Школьная жизнь [47]
Студент [14]
История [4]
Новости из детского садика [6]
История одной фотографии [2]
Праздник [46]
Детский отдых [15]
Урожай 2020 [14]
Эхо войны [6]
Карантин [20]
Выборы [3]
Новости культуры [11]
Наши земляки [15]
Милосердие [2]
Резонанс [28]
Полезная информация [93]
Центр социальных служб для семьи, детей и молодежи [2]
Благодарность [2]
Море [20]
ГАИ информирует [4]
Светлая память [3]
Новости МЧС [8]
До 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка [1]
Село и люди [6]
Наши гости [4]
Наша история [5]
По странам и континентам [5]
Технологии [2]
Что в декларации? [1]
Эпидемия [133]
Авторитетно! [10]
Народные традиции [7]
Проишествия [5]
Беспредел! [5]
Визит [1]
Информация к размышлению [16]
Странно! [0]
Поговорим о своём [1]
Любовь и голуби [0]
Луна, луна [53]
Православие [1]
Мнение [0]
Советы [0]
Кошмар! [15]
Происшествия [2]
Что нового? [2]
Власть и мы [0]
Стихия [4]
Дурь [4]
Конкурсы [1]
Точка зрения [2]
Ближе к делу [0]
Сессия [1]
Актуально [6]
В коридорах власти [0]
Многая лета! [0]
Поздравляем [0]
Новость [5]
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 25
Мудрые слова
Цитата дня
Праздники
Календар свят. Мова, граматика, спілкування

08:35
Роз’яснення

Про порядок створення та реєстрацію громадських формувань з охорони громадського порядку  і  державного кордону

На теперішній час, в умовах соціально – політичної нестабільності в державі, для забезпечення правопорядку, захисту майна від злочинних посягань в населених пунктах держави почастішали факти створення населенням різноманітних громадських об’єднань (загонів самооборони, дружин тощо), у зв’язку з чим, Приморський РВ ГУМВС України в Запорізькій області роз’яснює населенню, що основним нормативним документом, який регламентує залучення населення до охорони громадського порядку, профілактики правопорушень, є Закон України від 22 червня 2000 року № 1835-ІІІ ”Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону” (далі – Закон), яким визначено повноваження органів державної влади, у тому числі й органів внутрішніх справ щодо залучення населення до охорони громадського порядку, порядок створення та реєстрації громадських формувань з охорони громадського порядку, основні функції, права та обов’язки їх членів, а також засади правових гарантій і соціального захисту громадян, які беруть участь у цій діяльності. 
Громадські формування з охорони громадського порядку і державного кордону створюються на добровільних засадах за місцем роботи або проживання громадян (ст. 4 Закону). Рішення про створення таких  формувань приймаються на зборах (конференціях) громадян. При цьому склад зазначеного формування повинен бути не менше 10 осіб.
Такий самий порядок створення громадських формувань з охорони громадського порядку стосується громадських організацій (студентських, козацьких, недержавних охоронних структур тощо).
Свою діяльність громадське формування з охорони громадського порядку має здійснювати на основі положення (статуту) про нього (ст. 5 Закону). 
Статут має відповідати формі, визначеній Типовим статутом про громадські формування з охорони громадського порядку і державного кордону, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від  20 грудня 2000 року № 1872.  
Членами громадського формування з охорони громадського порядку можуть бути громадяни України, які досягли 18-річного віку, виявили бажання брати участь в охороні громадського порядку та здатні за своїми діловими, моральними якостями і станом здоров’я виконувати на добровільних засадах взяті на себе зобов’язання. 
Не можуть бути членами зазначених громадських формувань особи, які порушують громадський порядок, з яких судимість не знята або не погашена у встановленому законом порядку, раніше засуджені за умисні злочини, хворі на хронічний алкоголізм і наркоманію (ст. 12 Закону). 
Допомогу в перевірці кандидатів у члени громадських формувань з охорони громадського порядку надають працівники міліції, на яких покладені обов’язки по роботі з населенням та громадськими формуваннями.
З кандидатами в члени громадського формування, які отримали висновки органів внутрішніх справ про можливість їх зарахування у члени громадського формування з охорони громадського порядку, проводиться навчання з правової та спеціальної підготовки. Навчання здійснюється працівниками міліції, що мають необхідну теоретичну підготовку, достатній досвід практичної роботи. Після проходження навчання кожному кандидату видається довідка, яка підписується начальником органу внутрішніх справ і завіряється печаткою органів внутрішніх справ. 
Після отримання довідки,  кандидат у члени громадського формування з охорони громадського порядку зараховується членом формування і отримує посвідчення відповідно до зразка, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 грудня 2000 року № 1872, яке видається реєструючим органом. 
Забезпечення діяльності громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону (ст. 19 Закону) покладено на органи місцевого самоврядування, які мають право надавати їм службові приміщення, необхідний інвентар та засоби зв’язку. 
Координацію діяльності громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону здійснюють відповідно місцеві державні адміністрації та органи місцевого самоврядування. Повсякденна діяльність таких формувань організовується, спрямовується і контролюється відповідними органами внутрішніх справ.
 Щодо питання створення громадських формувань по охороні громадського порядку і державного кордону згідно з вимогами діючого законодавства України звертатись до старшого інспектора по роботі з населенням та громадськими формуваннями сектору дільничних інспекторів міліції Приморського РВ ГУМВС України в Запорізькій області капітана міліції Семибратової Олени Василівни (каб. № 24 в адмінбудівлі Приморського РВ ГУМВС, тел. 7-23-93)

 

Категория: Информирует РО ГУМВД | Просмотров: 591 | Добавил: Main_admin
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Вход на сайт
Поиск
Топ новостей
Часы
Календарь
«  Март 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Погода в Приморске
Погода
Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Калькулятор
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Переводчик

Переводчик онлайн

Карта
1 Map
Тв-программа