Главная » 2013 » Январь » 31 » «Паперові візерунки» Ірини Кузьменко – у Бердянську
10:49
«Паперові візерунки» Ірини Кузьменко – у Бердянську
Із рук пливе думок тоненька смужка,
Спадає на підлогу, в’ється далі.
Мереживо тонке, незвичне, паперове
Неспіхом собі я витинаю.
В мереживі цьому птахи і квіти,
Лоза гнучка, орнамент дивовижний.
З’являється на світ цей витинанка –
Творіння рук людських…
А, може, Божих?
Минулої п’ятниці, 25 січня, у Бердянському художньому музеї імені Ісака Бродського відбулася презентація персональної виставки майстрині з витинанки Ірини Кузьменко «Паперові візерунки». Напевне, в Приморському районі знайдеться дуже мало людей, які б не чули про цю творчу, обдаровану і дуже харизматичну особистість.   
Народилася Ірина Валентинівна в місті Конотоп Сумської області. З 1986 року працює вчителем математики, інформатики, освітнього мистецтва та художньої культури в Маринівській ЗОШ. Треба сказати, що вона з тих небагатьох людей, якій підкорюються будь-які види декоративно-прикладного мистецтва. Так, окрім витинанки, Ірина Кузьменко успішно займається художнім розписом, в’язанням, виготовленням виробів із солоного тіста. Але саме витинанка стала її найулюбленішим видом мистецтва, якому вона віддає ось вже 20 років. 
Ірина Валентинівна - дипломант щорічних оглядів народних талантів «Таланти твої, Україно» і «Чисті роси», лауреат фестивалів народної творчості «Ми - українські», дипломант Всеукраїнського свята «Українська витинанка» у Могилів-Подільському (2005, 2008 роки). Також вона є учасником багатьох виставок на державному рівні, які прославили наш район далеко за його межами.
З витинанкою наша героїня познайомилась в травні 1989 року завдяки майстрині із Запоріжжя Ларисі Лузгіній, яку і вважає своєю першою вчителькою. Вже тоді Ірина Валентинівна зрозуміла, що знайшла своє справжнє покликання у творчості. Кращі її вироби  є у фондах Запорізького, Харківського та Бердянського художніх музеях. Вона – одна з найкращих майстринь Запорізької області по витинанках. 

Ірина Валентинівна знаходиться у постійному творчому пошуку, згуртовує навколо себе обдаровану і талановиту молодь, веде заняття гуртка з виготовлення витинанки та декоративного розпису при Маринівській ЗОШ. 
Влаштувати персональну виставку в Бердянському музеї Ірину Кузьменко запросила його директор Марина Бучакчийська. Майстриня представила 36 своїх кращих робіт, подивитися які прийшла велика кількість прихильників витинанки, студенти педуніверситету. Підтримати свою колегу по роботі та подругу приїхали вчителі Маринівської ЗОШ, друзі. Представила майстриню відвідувачам презентації керівник народного любительського об’єднання «Приморські візерунки» Тетяна Ковтун. А начальник відділу культури Вікторія Бєлічева вручила Ірині Валентинівні грамоту за вагомий внесок в розвиток культури району. Виступаючи перед відвідувачами, Ірина Кузьменко дуже душевно розповіла про своє захоплення витинанкою, з чого воно почалося та звідки беруться ідеї для нових робіт. Адже лише у людини з невгамовною та небанальною фантазією можуть з’являтися такі неординарні та захоплюючі подих вироби. Виставка «Паперові візерунки» буде знаходитися в музеї імені Ісака Бродського ще місяць, протягом якого усі бажаючі зможуть вкотре переконатися, що приморська земля багата талантами/
Наталья Хицай
Прикрепления: Картинка 1
Категория: Новости культуры | Просмотров: 2003 | Добавил: Main_admin | Теги: Ирина Кузьменко
Всего комментариев: 2
2 салат з моркви корейка0  
Українська кухонька в ній самі вкусні рецепты
---
"http://ukrstol.ru/" - рецепти салати

1 торти рецепти  
Українська кухонька в неї самі кращі салати
---
http://ukrstol.ru/204-buterbrodi_z_kalmarami.html - рецепт Бутерброди з кальмарами

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]