Главная » 2014 » Май » 27 » Ми любимо і шануємо свою рідну землю
10:27
Ми любимо і шануємо свою рідну землю

Одним з найпоширеніших видів позакласної роботи в школі є проведення предметних тижнів. Нещодавно в нашій школі пройшов тиждень предметів гуманітарного циклу. Заздалегідь учителями-предметниками була складена програма заходів, в якій враховувались інтереси та зацікавлення учнів.
Розповім про окремі заходи, які найбільше запам’ятались. Серед учнів 7-8 класів було проведено літературознавчий турнір «Краса і сила українського слова». Підготовка розпочалась з вибору назви, девізу, емблеми для учасників. Отже, команда 7 класу обрала назву «Барвінчата», а 8 класу – «Калинонька». У програмі змагання були різноманітні конкурси. За звання «Хто кмітливіший» учні боролися, розгадуючи загадки. У наступному конкурсі потрібно було продовжити прислів’я, показати його без слів. Далі програму змагань продовжив конкурс «Пісенні скарби», у якому одна команда повинна була переспівати іншу. А в цей час представники команд зображували елементи українських орнаментів. І нарешті найочікуванішим для всіх став конкурс інсценізації української народної казки. «Барвінчата» вирішили показати казку «Пан Коцький», а «Калинонька» - казку «Сірко». Потрібно було бачити, з яким ентузіазмом, енергією, зацікавленістю діти готувалися до цього конкурсу. Самі добирали костюми, реквізит, прикрашали приміщення.
Малюкам дуже сподобалось змагання «Я люблю англійську». Діти із задоволенням брали участь у конкурсах: «Веселий алфавіт», «Прочитай англійський віршик», «Диктор».
З великою відповідальністю поставились і діти, і вчителі до підготовки і проведення заходу, яким вшанували пам’ять про Чорнобильську трагедію.
А от п’ятикласники показали свої знання з української мови. Було проведено змагання юних словесників. Діти змагались в декламуванні поезій, розгадували шаради, добирали слова на одну літеру, розповідали прислів’я, а також відгадували авторів і назви віршів.
А для учнів 8-9 класів учителем світової літератури була підготована презентація про У. Шекспіра з переглядом кінофільму «Ромео і Джульєтта».
Наприкінці тижня вчителем історії було організовано і проведено літературно-музичне свято, приурочене Дню Перемоги. Воно мало назву «У войны не женское лицо». Лунали монологи-сповіді з фільму «А зори здесь тихие», учні читали вірші, виконували пісні.
Дійсно, проведення предметних тижнів – це дуже корисна справа. Вони викликають у учнів інтерес до позакласної роботи, до поглибленого вивчення предметів, виховують творчу думку і розширюють творчі можливості учнів. 
Н.Іванова,
КЗ «Орлівська ЗОШ І-ІІІ ступенів»

 

Категория: Школьная жизнь | Просмотров: 484 | Добавил: Main_admin
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]